Podcast – Miért tart Kína annyira a kritikusaitól, hogy külföldön is megfélemlíti őket?

Tavaly ősszel jelent meg Marton Kamilla cikke, amelyet az Egyesült Front, a Kínai Kommunista Párt szervezetének magyarországi tevékenységéről írt.

Most újabb Kínát érintő témát dolgozott fel egy nemzetközi tényfeltárás keretében. Ennek eredménye lett a „Kína külföldi megfélemlítő akciói után nyomoztunk, feltűnt egy budapesti szervezet elnöke is” című cikke. Ez a cikk arra is jó alapot adott, hogy ne csak a korábban Budapesten nagyon aktív kínai férfiról beszélgessünk (még Jackie Chen magyarországi látogatásának megszervezésében is részt vett!), aki Genfben tibeti diplomatát félemlített meg, hanem tágabb értelemben is megismerjük a kínai külpolitikát.

Szóba került, hogyan látják a pártban a Nyugatot, mit gondolnak a Donald Trumppal vívott vámháborúról és miképp viszonyulnak Európához. Mindezekről Kamilla mellett Soós Kingával, az ELTE egyetemi tanársegédjével beszélgettünk.

Az adás elérhető SoundcloudonSpotify-on és Youtube-on.

Borítókép: ICIJ

  • Galavits Patrik

    Az NKE-n szerzett igazgatásszervező és nemzetközi igazgatási diplomával előbb multiknál dolgozott, innen váltott az újságírásra. Volt riporter és műsorvezető a Klubrádiónál, podcastot készített és cikkeket írt az Azonnali.hu-nál, majd a Forbes Magyarország munkatársaként dolgozott. 2019-ben ösztöndíjjal két hónapot a nyugat-németországi közszolgálati médiánál, a WDR-nél töltött, 2022-ben az Egyesült Államok külügyminisztériuma által szervezett program, az IVLP résztvevője volt. Többször jelölték Minőségi Újságírásért-díjra, 2021-ben az egykori balettintézeti visszaéléseket és zaklatásokat feltáró cikksorozatáért Transparency-Soma-díjra.